
Real 14k Yellow Gold Rope Chain Solid Necklace 2mm-10mm 18"-30" Diamond Cut 14k
| Antique: No | Shape: Rope |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Men | Chain/ Bracelet Length: 18 Inch- 30 Inch |
| Chain Style: Link | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Width of the chain / Bracelet: 18"-30" | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,424.43
-65%$1,424.43
$498.55More Images







Real 14k Yellow Gold Rope Chain Solid Necklace 2mm-10mm 18"-30" Diamond Cut 14k
| Antique: No | Shape: Rope |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Men | Chain/ Bracelet Length: 18 Inch- 30 Inch |
| Chain Style: Link | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Width of the chain / Bracelet: 18"-30" | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: Rope |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Men | Chain/ Bracelet Length: 18 Inch- 30 Inch |
| Chain Style: Link | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Width of the chain / Bracelet: 18"-30" | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























