
REAL 14KT Yellow Gold Rosary Necklace Ladies 24" Virgin Mary Jesus Cross Chain
| Shape: beads | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Unisex Adult |
| Style: Rosary | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: rosary | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Modified Item: No | Chain Shape: Round |
| Chain Style: Tennis | Length: 18" Inch + 6" Extension = 24" |
| Width: 3 mm | Personalize: No |
| Weight: 6-7 Grams | Gender: Female |
| Type: Chain | Main Stone Color: Yellow |
| Antique: No | Color: Gold |
| Item Length: 24 in | Metal Purity: 14k |
| Signed: Yes | Main Stone: No stone |
| Sizable: No | Brand: My Elite Jeweler |
| Era: Undated | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Cut Grade: Excellent | Customized: No |
| Handmade: No | Vintage: No |
REAL 14KT Yellow Gold Rosary Necklace Ladies 24" Virgin Mary Jesus Cross Chain
14 k Rose Gold ( Real , Not plated , Not filled ) Rosary chain For Ladies . The Width of the necklace is 3 mm and 18" with 6 Inch Long extension. The Clasp is Lobster Lock. The chain is Beautiful and is shiny because of the diamond cuts. We have different lengths available.
The chain is Pure 100 % 10 k Gold
| Metal | 10 K Yellow Gold |
|---|---|
| Length | 18" + 6" Inch Extension |
| Width | 3 mm(approx) |
| Weight | 6-7 Grams |
| Gender | Female |
Shipping Terms :
Domestic shipping
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Item Code:
c18d1
$360.15
Original: $1,029.00
-65%REAL 14KT Yellow Gold Rosary Necklace Ladies 24" Virgin Mary Jesus Cross Chain—
$1,029.00
$360.15More Images



REAL 14KT Yellow Gold Rosary Necklace Ladies 24" Virgin Mary Jesus Cross Chain
| Shape: beads | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Unisex Adult |
| Style: Rosary | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: rosary | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Modified Item: No | Chain Shape: Round |
| Chain Style: Tennis | Length: 18" Inch + 6" Extension = 24" |
| Width: 3 mm | Personalize: No |
| Weight: 6-7 Grams | Gender: Female |
| Type: Chain | Main Stone Color: Yellow |
| Antique: No | Color: Gold |
| Item Length: 24 in | Metal Purity: 14k |
| Signed: Yes | Main Stone: No stone |
| Sizable: No | Brand: My Elite Jeweler |
| Era: Undated | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Cut Grade: Excellent | Customized: No |
| Handmade: No | Vintage: No |
REAL 14KT Yellow Gold Rosary Necklace Ladies 24" Virgin Mary Jesus Cross Chain
14 k Rose Gold ( Real , Not plated , Not filled ) Rosary chain For Ladies . The Width of the necklace is 3 mm and 18" with 6 Inch Long extension. The Clasp is Lobster Lock. The chain is Beautiful and is shiny because of the diamond cuts. We have different lengths available.
The chain is Pure 100 % 10 k Gold
| Metal | 10 K Yellow Gold |
|---|---|
| Length | 18" + 6" Inch Extension |
| Width | 3 mm(approx) |
| Weight | 6-7 Grams |
| Gender | Female |
Shipping Terms :
Domestic shipping
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Item Code:
c18d1
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: beads | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Unisex Adult |
| Style: Rosary | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: rosary | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Modified Item: No | Chain Shape: Round |
| Chain Style: Tennis | Length: 18" Inch + 6" Extension = 24" |
| Width: 3 mm | Personalize: No |
| Weight: 6-7 Grams | Gender: Female |
| Type: Chain | Main Stone Color: Yellow |
| Antique: No | Color: Gold |
| Item Length: 24 in | Metal Purity: 14k |
| Signed: Yes | Main Stone: No stone |
| Sizable: No | Brand: My Elite Jeweler |
| Era: Undated | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Cut Grade: Excellent | Customized: No |
| Handmade: No | Vintage: No |
REAL 14KT Yellow Gold Rosary Necklace Ladies 24" Virgin Mary Jesus Cross Chain
14 k Rose Gold ( Real , Not plated , Not filled ) Rosary chain For Ladies . The Width of the necklace is 3 mm and 18" with 6 Inch Long extension. The Clasp is Lobster Lock. The chain is Beautiful and is shiny because of the diamond cuts. We have different lengths available.
The chain is Pure 100 % 10 k Gold
| Metal | 10 K Yellow Gold |
|---|---|
| Length | 18" + 6" Inch Extension |
| Width | 3 mm(approx) |
| Weight | 6-7 Grams |
| Gender | Female |
Shipping Terms :
Domestic shipping
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Item Code:
c18d1





















