
Real 14kt Gold Necklace Miami Cuban Link chain 7MM 18"-30" 14k Yellow Gold,Clasp
| Shape: link | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Modified Item: No |
| Width: 7mm | Weight: 23-37 Grams |
| Clasp Type: Box | Chain Style: Cuban Link |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Box Clasp |
| Main Stone Color: Yellow | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Sizable: Yes | Wholesale: Yes |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Brand: My Elite Jeweler |
| Metal: Yellow Gold | Era: Undated |
| Length | Weight | Length | Weight |
|---|---|---|---|
| 18 Inch | 23-25 Grams (approx.) | 26 Inch | 31-33 grams |
| 20 Inch | 25- 27Grams (approx.) |
28 Inch | 33-35Grams |
| 22 Inch | 27 - 29 Grams (approx.) | 30 Inch | 35-37 Grams |
| 24 Inch | 29- 31Grams (approx.) |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $3,570.00
-65%$3,570.00
$1,249.50More Images






Real 14kt Gold Necklace Miami Cuban Link chain 7MM 18"-30" 14k Yellow Gold,Clasp
| Shape: link | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Modified Item: No |
| Width: 7mm | Weight: 23-37 Grams |
| Clasp Type: Box | Chain Style: Cuban Link |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Box Clasp |
| Main Stone Color: Yellow | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Sizable: Yes | Wholesale: Yes |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Brand: My Elite Jeweler |
| Metal: Yellow Gold | Era: Undated |
| Length | Weight | Length | Weight |
|---|---|---|---|
| 18 Inch | 23-25 Grams (approx.) | 26 Inch | 31-33 grams |
| 20 Inch | 25- 27Grams (approx.) |
28 Inch | 33-35Grams |
| 22 Inch | 27 - 29 Grams (approx.) | 30 Inch | 35-37 Grams |
| 24 Inch | 29- 31Grams (approx.) |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: link | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Modified Item: No |
| Width: 7mm | Weight: 23-37 Grams |
| Clasp Type: Box | Chain Style: Cuban Link |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Box Clasp |
| Main Stone Color: Yellow | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Sizable: Yes | Wholesale: Yes |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Brand: My Elite Jeweler |
| Metal: Yellow Gold | Era: Undated |
| Length | Weight | Length | Weight |
|---|---|---|---|
| 18 Inch | 23-25 Grams (approx.) | 26 Inch | 31-33 grams |
| 20 Inch | 25- 27Grams (approx.) |
28 Inch | 33-35Grams |
| 22 Inch | 27 - 29 Grams (approx.) | 30 Inch | 35-37 Grams |
| 24 Inch | 29- 31Grams (approx.) |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.





















