
14K Diamond Cut Cuban Curb Link Necklace Chain 8mm 20" -30" REAL 14K SOLID GOLD
| Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Weight of 26": 22-24 Grams |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Curb Link |
| Modified Item: No | Item Length: 20 in 30 in |
| Length: 20 - 30" | Weight of 28": 43-46 grams |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Pendant Shape: Rope |
| Weight of 30": 46-49 Grams | Vintage: No |
| Era: Undated | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Length (inches): 20- 30 inches | Weight of 20": 30-33 Grams |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Weight of 22": 33-36 grams | Chain Style: Cuban Curb Link |
| Brand: My Elite Jeweler | Weight Of 24": 37-40 Grams |
| Style: Curb Link,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 14k |
| Theme: Cuban,Beauty | Type: Chain |
| Length | 20" | 22" | 24" | 26" | 28" | 30" |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Weight | 30-33 Grams | 33-36 Grams | 37-40 Grams | 40-43 Grams | 43-46 Grams | 46-49 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $4,851.00
-65%$4,851.00
$1,697.85More Images






14K Diamond Cut Cuban Curb Link Necklace Chain 8mm 20" -30" REAL 14K SOLID GOLD
| Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Weight of 26": 22-24 Grams |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Curb Link |
| Modified Item: No | Item Length: 20 in 30 in |
| Length: 20 - 30" | Weight of 28": 43-46 grams |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Pendant Shape: Rope |
| Weight of 30": 46-49 Grams | Vintage: No |
| Era: Undated | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Length (inches): 20- 30 inches | Weight of 20": 30-33 Grams |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Weight of 22": 33-36 grams | Chain Style: Cuban Curb Link |
| Brand: My Elite Jeweler | Weight Of 24": 37-40 Grams |
| Style: Curb Link,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 14k |
| Theme: Cuban,Beauty | Type: Chain |
| Length | 20" | 22" | 24" | 26" | 28" | 30" |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Weight | 30-33 Grams | 33-36 Grams | 37-40 Grams | 40-43 Grams | 43-46 Grams | 46-49 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Weight of 26": 22-24 Grams |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Curb Link |
| Modified Item: No | Item Length: 20 in 30 in |
| Length: 20 - 30" | Weight of 28": 43-46 grams |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Pendant Shape: Rope |
| Weight of 30": 46-49 Grams | Vintage: No |
| Era: Undated | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Length (inches): 20- 30 inches | Weight of 20": 30-33 Grams |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Weight of 22": 33-36 grams | Chain Style: Cuban Curb Link |
| Brand: My Elite Jeweler | Weight Of 24": 37-40 Grams |
| Style: Curb Link,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 14k |
| Theme: Cuban,Beauty | Type: Chain |
| Length | 20" | 22" | 24" | 26" | 28" | 30" |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Weight | 30-33 Grams | 33-36 Grams | 37-40 Grams | 40-43 Grams | 43-46 Grams | 46-49 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.





















