
Real 14k Yellow Gold Rope Chain Necklace 28 Inch 3mm Diamond Cut Men Women SOLID
| Pendant Shape: Rope | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Unisex | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 28 in | Main Stone: Diamond |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Men | Chain Style: Rope |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Clasp Type: Lobster | Chain Width: 3 mm |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: Gold |
| Modified Item: No | Certification: My Elite Jeweler |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $4,263.00
-65%$4,263.00
$1,492.05More Images







Real 14k Yellow Gold Rope Chain Necklace 28 Inch 3mm Diamond Cut Men Women SOLID
| Pendant Shape: Rope | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Unisex | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 28 in | Main Stone: Diamond |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Men | Chain Style: Rope |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Clasp Type: Lobster | Chain Width: 3 mm |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: Gold |
| Modified Item: No | Certification: My Elite Jeweler |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Rope | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Unisex | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 28 in | Main Stone: Diamond |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Men | Chain Style: Rope |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Clasp Type: Lobster | Chain Width: 3 mm |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: Gold |
| Modified Item: No | Certification: My Elite Jeweler |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























