
Real 14k Yellow Gold Rope chain necklace 2.5mm 3mm 4mm 5mm 18-26 Inch Men women
| Antique: No | Shape: Rope |
| Closure: Lobster | Occasion: casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Pendant/Locket Type: chain |
| Chain Style: Rope | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Clasp Type: Lobster |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | length: 16" 18" 20" 22" 24" 26" |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Setting Style: rope |
| Brand: My Elite Jeweler | width (s): 2.5mm, 3mm, 4mm, 5mm |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
More Images



















Real 14k Yellow Gold Rope chain necklace 2.5mm 3mm 4mm 5mm 18-26 Inch Men women
| Antique: No | Shape: Rope |
| Closure: Lobster | Occasion: casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Pendant/Locket Type: chain |
| Chain Style: Rope | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Clasp Type: Lobster |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | length: 16" 18" 20" 22" 24" 26" |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Setting Style: rope |
| Brand: My Elite Jeweler | width (s): 2.5mm, 3mm, 4mm, 5mm |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: Rope |
| Closure: Lobster | Occasion: casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Pendant/Locket Type: chain |
| Chain Style: Rope | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Clasp Type: Lobster |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | length: 16" 18" 20" 22" 24" 26" |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Setting Style: rope |
| Brand: My Elite Jeweler | width (s): 2.5mm, 3mm, 4mm, 5mm |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |























