
Real 14k Yellow Gold Rope Chain 6.5mm 24" inch Long 14kt Men's Necklace
| Pendant Shape: Rope | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Chain |
| Width: 6.5mm | Weight: 21.5 gram (approx.) |
| Base Metal: Yellow Gold | Search Keyword: 394196601944 |
| Chain Type: Rope | Certification: goldbar jewelers |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Pendant/Locket Type: Rope | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Very Good |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Necklace Length: 24 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: Goldbar jewelers |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $3,234.00
-65%$3,234.00
$1,131.90More Images





Real 14k Yellow Gold Rope Chain 6.5mm 24" inch Long 14kt Men's Necklace
| Pendant Shape: Rope | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Chain |
| Width: 6.5mm | Weight: 21.5 gram (approx.) |
| Base Metal: Yellow Gold | Search Keyword: 394196601944 |
| Chain Type: Rope | Certification: goldbar jewelers |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Pendant/Locket Type: Rope | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Very Good |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Necklace Length: 24 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: Goldbar jewelers |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Rope | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Chain |
| Width: 6.5mm | Weight: 21.5 gram (approx.) |
| Base Metal: Yellow Gold | Search Keyword: 394196601944 |
| Chain Type: Rope | Certification: goldbar jewelers |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Pendant/Locket Type: Rope | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Very Good |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Necklace Length: 24 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: Goldbar jewelers |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























