
Real 14k Yellow Gold Necklace Miami Cuban Chain 9mm 20" inch 14kt Unisex Chain
| Pendant Shape: Miami Cuban | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 20in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Miami Cuban,Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 9mm | Chain Type: Miami Cuban |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 14kt |
| Weight: 49-50 Grams (approx.) | Certification: goldbar jewelers |
| Brand: Goldbar jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
More Images





Real 14k Yellow Gold Necklace Miami Cuban Chain 9mm 20" inch 14kt Unisex Chain
| Pendant Shape: Miami Cuban | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 20in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Miami Cuban,Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 9mm | Chain Type: Miami Cuban |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 14kt |
| Weight: 49-50 Grams (approx.) | Certification: goldbar jewelers |
| Brand: Goldbar jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Miami Cuban | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 20in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Miami Cuban,Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 9mm | Chain Type: Miami Cuban |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 14kt |
| Weight: 49-50 Grams (approx.) | Certification: goldbar jewelers |
| Brand: Goldbar jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























