
Real 14k Yellow Gold Monaco Chain Necklace 20" 22'' 24'' 26" Inch 7mm 14kt SALE
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: casual wear,Daily Wear,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: White |
| Gender: Male & Female | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Cubic Zirconia | Necklace Length: 20in-26in |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: N/A |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Link |
| Chain Style: Monaco | Base Metal: Yellow Gold |
| Style: Monaco | Clasp Type: Box |
| Length of chains: 20 Inches -26 Inches | Width: 7mm |
| Handmade: No | Chain Type: Monaco |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 14kt | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Diamond Clarity Grade: N/A |
| Brand: My Elite Jeweler | Setting Style: Monaco |
| Type: Necklace | Main Stone Depth: N/A |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $3,969.00
-65%$3,969.00
$1,389.15More Images











Real 14k Yellow Gold Monaco Chain Necklace 20" 22'' 24'' 26" Inch 7mm 14kt SALE
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: casual wear,Daily Wear,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: White |
| Gender: Male & Female | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Cubic Zirconia | Necklace Length: 20in-26in |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: N/A |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Link |
| Chain Style: Monaco | Base Metal: Yellow Gold |
| Style: Monaco | Clasp Type: Box |
| Length of chains: 20 Inches -26 Inches | Width: 7mm |
| Handmade: No | Chain Type: Monaco |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 14kt | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Diamond Clarity Grade: N/A |
| Brand: My Elite Jeweler | Setting Style: Monaco |
| Type: Necklace | Main Stone Depth: N/A |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: casual wear,Daily Wear,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: White |
| Gender: Male & Female | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Cubic Zirconia | Necklace Length: 20in-26in |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: N/A |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Link |
| Chain Style: Monaco | Base Metal: Yellow Gold |
| Style: Monaco | Clasp Type: Box |
| Length of chains: 20 Inches -26 Inches | Width: 7mm |
| Handmade: No | Chain Type: Monaco |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 14kt | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Diamond Clarity Grade: N/A |
| Brand: My Elite Jeweler | Setting Style: Monaco |
| Type: Necklace | Main Stone Depth: N/A |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























