
Real 14k Yellow Gold Miami Cuban Link Chain 6mm 26" Necklace 14kt solid Box lock
| Pendant Shape: Cuban link | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Chain |
| Width: 6mm | Weight: 74Grams (approx.) |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: goldbar jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Very Good |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Necklace Length: 26 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: Goldbar jewelers |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $10,878.00
-65%$10,878.00
$3,807.30More Images






Real 14k Yellow Gold Miami Cuban Link Chain 6mm 26" Necklace 14kt solid Box lock
| Pendant Shape: Cuban link | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Chain |
| Width: 6mm | Weight: 74Grams (approx.) |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: goldbar jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Very Good |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Necklace Length: 26 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: Goldbar jewelers |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cuban link | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Chain |
| Width: 6mm | Weight: 74Grams (approx.) |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: goldbar jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Very Good |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Necklace Length: 26 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: Goldbar jewelers |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























