
Real 14k Yellow Gold Miami Cuban Link Chain 6mm 22" Necklace 14kt solid Box lock
| Country of Origin: United States | Width: 6mm |
| Weight: 59-62 Grams (approx.) | Chain Type: Cuban Link |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Brand: Goldbar jewelers |
| Pendant Shape: Cuban link | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: goldbar jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Cut Grade: Very Good |
| Necklace Length: 22 in | Metal Purity: 14k |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $9,114.00
-65%$9,114.00
$3,189.90More Images






Real 14k Yellow Gold Miami Cuban Link Chain 6mm 22" Necklace 14kt solid Box lock
| Country of Origin: United States | Width: 6mm |
| Weight: 59-62 Grams (approx.) | Chain Type: Cuban Link |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Brand: Goldbar jewelers |
| Pendant Shape: Cuban link | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: goldbar jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Cut Grade: Very Good |
| Necklace Length: 22 in | Metal Purity: 14k |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin: United States | Width: 6mm |
| Weight: 59-62 Grams (approx.) | Chain Type: Cuban Link |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Brand: Goldbar jewelers |
| Pendant Shape: Cuban link | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: goldbar jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Cut Grade: Very Good |
| Necklace Length: 22 in | Metal Purity: 14k |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























