
Real 14k Yellow Gold Franco Necklace Box Chain 22-26 Inch 3.5mm 14KT Mens SALE
| Antique: No | Shape: Box |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 22 in - 26 in |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Department: Men | Pendant/Locket Type: Chain |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Franco |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers | Setting Style: Box |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Original: $2,646.00
-65%$2,646.00
$926.10More Images






Real 14k Yellow Gold Franco Necklace Box Chain 22-26 Inch 3.5mm 14KT Mens SALE
| Antique: No | Shape: Box |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 22 in - 26 in |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Department: Men | Pendant/Locket Type: Chain |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Franco |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers | Setting Style: Box |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: Box |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 22 in - 26 in |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Department: Men | Pendant/Locket Type: Chain |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Franco |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers | Setting Style: Box |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)























