
Real 14k Yellow Gold Chain Solid Miami Cuban Link Chain Necklace 18"-30" 5mm-9mm
| Shape: Cuban link | Country of Origin: Italy |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty,Fashion & Costumes | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Very Good |
| Features: Solid | Customized: No |
| Color: Yellow | Item Length: 18 in -30 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jewelers |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $6,321.00
-65%$6,321.00
$2,212.35More Images
















Real 14k Yellow Gold Chain Solid Miami Cuban Link Chain Necklace 18"-30" 5mm-9mm
| Shape: Cuban link | Country of Origin: Italy |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty,Fashion & Costumes | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Very Good |
| Features: Solid | Customized: No |
| Color: Yellow | Item Length: 18 in -30 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jewelers |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: Cuban link | Country of Origin: Italy |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty,Fashion & Costumes | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Very Good |
| Features: Solid | Customized: No |
| Color: Yellow | Item Length: 18 in -30 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jewelers |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























