
Real 14k Yellow Gold chain Miami Cuban Link Necklace 6mm-9mm 8"-30" Inch ,Strong
| Shape: link | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Setting Style: Cuban link |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Pendant/Locket Type: chain | Clasp: Lobster Lock |
| Modified Item: No | Width Of chains: 6mm 7mm 8mm 9mm 10mm |
| Chain Style: miami cuban link | Gender: Men, Women |
| Personalize: No | Weight ( grams ): 20-60 Grams |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Features: Box Clasp | Main Stone Color: No stone |
| Antique: No | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Item Length: 20 in - 30 in | Metal Purity: 14k |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Main Stone: No Stone | Sizable: Yes |
| Main Stone Creation: N/A | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Metal: Yellow Gold |
| Era: Undated |
Please allow up to +/- 10% difference in weight. The weight are approximate
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $3,255.00
-65%$3,255.00
$1,139.25More Images








Real 14k Yellow Gold chain Miami Cuban Link Necklace 6mm-9mm 8"-30" Inch ,Strong
| Shape: link | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Setting Style: Cuban link |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Pendant/Locket Type: chain | Clasp: Lobster Lock |
| Modified Item: No | Width Of chains: 6mm 7mm 8mm 9mm 10mm |
| Chain Style: miami cuban link | Gender: Men, Women |
| Personalize: No | Weight ( grams ): 20-60 Grams |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Features: Box Clasp | Main Stone Color: No stone |
| Antique: No | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Item Length: 20 in - 30 in | Metal Purity: 14k |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Main Stone: No Stone | Sizable: Yes |
| Main Stone Creation: N/A | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Metal: Yellow Gold |
| Era: Undated |
Please allow up to +/- 10% difference in weight. The weight are approximate
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: link | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Setting Style: Cuban link |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Pendant/Locket Type: chain | Clasp: Lobster Lock |
| Modified Item: No | Width Of chains: 6mm 7mm 8mm 9mm 10mm |
| Chain Style: miami cuban link | Gender: Men, Women |
| Personalize: No | Weight ( grams ): 20-60 Grams |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Features: Box Clasp | Main Stone Color: No stone |
| Antique: No | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Item Length: 20 in - 30 in | Metal Purity: 14k |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Main Stone: No Stone | Sizable: Yes |
| Main Stone Creation: N/A | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Metal: Yellow Gold |
| Era: Undated |
Please allow up to +/- 10% difference in weight. The weight are approximate
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























