
Real 14k Yellow Gold Chain 9mm 24 Inch Miami Cuban Link Necklace Strong 14KT
| Pendant Shape: cuban link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Male | Necklace Length: 24 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Miami Cuban Link,Chain |
| Clasp Type: Box | Width: 9mm (Approx) |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 53- 55 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Clasp: Box Lock | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
More Images






Real 14k Yellow Gold Chain 9mm 24 Inch Miami Cuban Link Necklace Strong 14KT
| Pendant Shape: cuban link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Male | Necklace Length: 24 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Miami Cuban Link,Chain |
| Clasp Type: Box | Width: 9mm (Approx) |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 53- 55 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Clasp: Box Lock | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: cuban link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Male | Necklace Length: 24 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Miami Cuban Link,Chain |
| Clasp Type: Box | Width: 9mm (Approx) |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 53- 55 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Clasp: Box Lock | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























