
Real 14k Yellow Gold 2mm Rosary Chain 18" inch Necklace And Jesus cross Pendant
| Pendant Shape: Cross | Country of Origin: United States |
| Total Carat Weight: 14kt | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Rosary,Chain,Pendant | Weight of Chain: 5-6 Gram (approx.) |
| Length of Chain: 18 Inch | Base Metal: Yellow Gold |
| Width of Chain: 2mm | Chain Type: Rosary |
| Certification: goldbar jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Very Good |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Necklace Length: 18 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: Goldbar jewelers |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $882.00
-65%$882.00
$308.70More Images






Real 14k Yellow Gold 2mm Rosary Chain 18" inch Necklace And Jesus cross Pendant
| Pendant Shape: Cross | Country of Origin: United States |
| Total Carat Weight: 14kt | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Rosary,Chain,Pendant | Weight of Chain: 5-6 Gram (approx.) |
| Length of Chain: 18 Inch | Base Metal: Yellow Gold |
| Width of Chain: 2mm | Chain Type: Rosary |
| Certification: goldbar jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Very Good |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Necklace Length: 18 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: Goldbar jewelers |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cross | Country of Origin: United States |
| Total Carat Weight: 14kt | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Rosary,Chain,Pendant | Weight of Chain: 5-6 Gram (approx.) |
| Length of Chain: 18 Inch | Base Metal: Yellow Gold |
| Width of Chain: 2mm | Chain Type: Rosary |
| Certification: goldbar jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Very Good |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Necklace Length: 18 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: Goldbar jewelers |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























