
Real 14k Solid Gold Chain Figaro Link Necklace 5mm 18"-28" Men Women 14kt
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Lobster | Occasion: casual wear |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 18" 20" 22" 24" 26" 28" |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18-28 inches |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Chain/ Bracelet Length: 18 Inch- 28 Inch | Chain Style: Link |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Yellow | Sizable: No |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Original: $1,964.78
-65%$1,964.78
$687.67More Images







Real 14k Solid Gold Chain Figaro Link Necklace 5mm 18"-28" Men Women 14kt
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Lobster | Occasion: casual wear |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 18" 20" 22" 24" 26" 28" |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18-28 inches |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Chain/ Bracelet Length: 18 Inch- 28 Inch | Chain Style: Link |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Yellow | Sizable: No |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Lobster | Occasion: casual wear |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 18" 20" 22" 24" 26" 28" |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18-28 inches |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Chain/ Bracelet Length: 18 Inch- 28 Inch | Chain Style: Link |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Yellow | Sizable: No |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |























