
14k Solid Yellow Gold Miami Cuban Link Chain 5mm 20" Necklace 14kt Lobster Lock
| Pendant Shape: Cuban link | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 20 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 14kt | Certification: goldbar jewelers |
| Brand: Goldbar jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $6,174.00
-65%$6,174.00
$2,160.90More Images









14k Solid Yellow Gold Miami Cuban Link Chain 5mm 20" Necklace 14kt Lobster Lock
| Pendant Shape: Cuban link | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 20 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 14kt | Certification: goldbar jewelers |
| Brand: Goldbar jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cuban link | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 20 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 14kt | Certification: goldbar jewelers |
| Brand: Goldbar jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























