
14k Solid Yellow Gold Figaro Chain 10mm 24'' inches Necklace Real 14kt
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Engagement,Father's Day,Graduation |
| Main Stone Color: Gold | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 24 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Chain,Figaro | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Figaro | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Material: gold | Total Carat Weight: 14kt |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $11,907.00
-65%$11,907.00
$4,167.45More Images








14k Solid Yellow Gold Figaro Chain 10mm 24'' inches Necklace Real 14kt
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Engagement,Father's Day,Graduation |
| Main Stone Color: Gold | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 24 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Chain,Figaro | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Figaro | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Material: gold | Total Carat Weight: 14kt |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Engagement,Father's Day,Graduation |
| Main Stone Color: Gold | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 24 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Chain,Figaro | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Figaro | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Material: gold | Total Carat Weight: 14kt |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























