
14k Solid Rope Chain Necklace 2mm 18"-22" Inch Yellow Gold Men Women 14Kt
| Pendant Shape: Rope | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: No stone |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Necklace Length: 18-22 inch | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: chain |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Diamond-Cut | Width: 2mm (approx.) |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: gold |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Original: $1,073.10
-65%$1,073.10
$375.58More Images








14k Solid Rope Chain Necklace 2mm 18"-22" Inch Yellow Gold Men Women 14Kt
| Pendant Shape: Rope | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: No stone |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Necklace Length: 18-22 inch | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: chain |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Diamond-Cut | Width: 2mm (approx.) |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: gold |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Rope | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: No stone |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Necklace Length: 18-22 inch | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: chain |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Diamond-Cut | Width: 2mm (approx.) |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: gold |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |























