
14k Gold Rope Chain Necklace 18"-26 Inches 3mm Diamond Cuts Men Women Real SOLID
| Pendant Shape: Rope | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Unisex | Metal: Yellow Gold |
| Main Stone: Diamond | Vintage: No |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Rope | Style: Chain |
| Clasp Type: Lobster | Chain Width: 3 mm |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: Gold |
| Modified Item: No | Certification: My Elite Jeweler |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Length: 18"-26" |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $2,866.50
-65%$2,866.50
$1,003.27More Images








14k Gold Rope Chain Necklace 18"-26 Inches 3mm Diamond Cuts Men Women Real SOLID
| Pendant Shape: Rope | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Unisex | Metal: Yellow Gold |
| Main Stone: Diamond | Vintage: No |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Rope | Style: Chain |
| Clasp Type: Lobster | Chain Width: 3 mm |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: Gold |
| Modified Item: No | Certification: My Elite Jeweler |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Length: 18"-26" |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Rope | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Unisex | Metal: Yellow Gold |
| Main Stone: Diamond | Vintage: No |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Rope | Style: Chain |
| Clasp Type: Lobster | Chain Width: 3 mm |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: Gold |
| Modified Item: No | Certification: My Elite Jeweler |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Length: 18"-26" |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























