
14k Gold Rosary Necklace 18"-24" REAL 14KT yellow Gold Jesus cross Chain pendant
| Shape: beads | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Unisex Adult | Style: Rosary |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: rosary |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Angels,Beauty,Signs & Symbols | Modified Item: No |
| Chain Shape: Round | Chain Style: Tennis |
| Length: 18" Inch + 6" Extension | Width: 3 mm |
| Personalize: No | Weight: 6-7 Grams |
| Gender: Female | Type: Chain |
| Cut Grade: Excellent | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 24 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No stone |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
Solid 14k Gold Rosary Necklace 18"-24" REAL 14KT yellow Gold Jesus cross Chain pendant
14 k Rose Gold ( Real , Not plated , Not filled ) Rosary chain For Ladies . The Width of the necklace is 3 mm and 18" with 6 Inch Long extension. The Clasp is Lobster Lock. The chain is Beautiful and is shiny because of the diamond cuts. We have different lengths available.
The chain is Pure 100 % 14 k Gold
| Metal | 14 K Yellow Gold |
|---|---|
| Length | 18" + 6" Inch Extension |
| Width | 3 mm(approx.) |
| Weight | 6-7 Grams |
| Gender | Female |
Shipping Terms :
Domestic shipping
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Item Code:
c18d1
$360.15
Original: $1,029.00
-65%14k Gold Rosary Necklace 18"-24" REAL 14KT yellow Gold Jesus cross Chain pendant—
$1,029.00
$360.15More Images



14k Gold Rosary Necklace 18"-24" REAL 14KT yellow Gold Jesus cross Chain pendant
| Shape: beads | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Unisex Adult | Style: Rosary |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: rosary |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Angels,Beauty,Signs & Symbols | Modified Item: No |
| Chain Shape: Round | Chain Style: Tennis |
| Length: 18" Inch + 6" Extension | Width: 3 mm |
| Personalize: No | Weight: 6-7 Grams |
| Gender: Female | Type: Chain |
| Cut Grade: Excellent | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 24 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No stone |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
Solid 14k Gold Rosary Necklace 18"-24" REAL 14KT yellow Gold Jesus cross Chain pendant
14 k Rose Gold ( Real , Not plated , Not filled ) Rosary chain For Ladies . The Width of the necklace is 3 mm and 18" with 6 Inch Long extension. The Clasp is Lobster Lock. The chain is Beautiful and is shiny because of the diamond cuts. We have different lengths available.
The chain is Pure 100 % 14 k Gold
| Metal | 14 K Yellow Gold |
|---|---|
| Length | 18" + 6" Inch Extension |
| Width | 3 mm(approx.) |
| Weight | 6-7 Grams |
| Gender | Female |
Shipping Terms :
Domestic shipping
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Item Code:
c18d1
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: beads | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Unisex Adult | Style: Rosary |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: rosary |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Angels,Beauty,Signs & Symbols | Modified Item: No |
| Chain Shape: Round | Chain Style: Tennis |
| Length: 18" Inch + 6" Extension | Width: 3 mm |
| Personalize: No | Weight: 6-7 Grams |
| Gender: Female | Type: Chain |
| Cut Grade: Excellent | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 24 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No stone |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
Solid 14k Gold Rosary Necklace 18"-24" REAL 14KT yellow Gold Jesus cross Chain pendant
14 k Rose Gold ( Real , Not plated , Not filled ) Rosary chain For Ladies . The Width of the necklace is 3 mm and 18" with 6 Inch Long extension. The Clasp is Lobster Lock. The chain is Beautiful and is shiny because of the diamond cuts. We have different lengths available.
The chain is Pure 100 % 14 k Gold
| Metal | 14 K Yellow Gold |
|---|---|
| Length | 18" + 6" Inch Extension |
| Width | 3 mm(approx.) |
| Weight | 6-7 Grams |
| Gender | Female |
Shipping Terms :
Domestic shipping
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Item Code:
c18d1





















