
14k Gold Miami Cuban link chain 8mm 28" Inch Box Clasp REAL 14kt Yellow Gold
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Sizable: Yes | Clasp: Box Lock |
| Modified Item: No | Item Length: 28 in |
| Length: 28 Inches | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 8 MM | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Weight: 43-45 Grams (approx) |
| Main Stone: No Stone | Shape: Link |
| Clasp Type: Box Lock Safety | Chain Style: Curb |
| Chain Shape: Cuban Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Link Chain,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Yellow | Signed: Yes |
| Closure: Box | Metal Purity: 14k |
| Theme: Miami Cuban Link,Beauty | Type: Miami Cuban Curb Chain |
| Weight | 43-45 Grams |
|---|---|
| Length | 28 Inches |
| Width | 8 MM |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Male |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $6,615.00
-65%$6,615.00
$2,315.25More Images



14k Gold Miami Cuban link chain 8mm 28" Inch Box Clasp REAL 14kt Yellow Gold
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Sizable: Yes | Clasp: Box Lock |
| Modified Item: No | Item Length: 28 in |
| Length: 28 Inches | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 8 MM | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Weight: 43-45 Grams (approx) |
| Main Stone: No Stone | Shape: Link |
| Clasp Type: Box Lock Safety | Chain Style: Curb |
| Chain Shape: Cuban Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Link Chain,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Yellow | Signed: Yes |
| Closure: Box | Metal Purity: 14k |
| Theme: Miami Cuban Link,Beauty | Type: Miami Cuban Curb Chain |
| Weight | 43-45 Grams |
|---|---|
| Length | 28 Inches |
| Width | 8 MM |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Male |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Sizable: Yes | Clasp: Box Lock |
| Modified Item: No | Item Length: 28 in |
| Length: 28 Inches | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 8 MM | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Weight: 43-45 Grams (approx) |
| Main Stone: No Stone | Shape: Link |
| Clasp Type: Box Lock Safety | Chain Style: Curb |
| Chain Shape: Cuban Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Link Chain,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Yellow | Signed: Yes |
| Closure: Box | Metal Purity: 14k |
| Theme: Miami Cuban Link,Beauty | Type: Miami Cuban Curb Chain |
| Weight | 43-45 Grams |
|---|---|
| Length | 28 Inches |
| Width | 8 MM |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Male |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























