
14k Gold Mens Necklace Franco Chain 4mm 24 Inch Diamond Cut 14k Yellow Gold REAL
| Country of Origin: United States | Department: Men |
| Clasp: Lobster Lock | Modified Item: No |
| Length: 24 Inch | Width: 4 mm |
| Personalize: No | Weight: 20-21 Grams (approx.) |
| Clasp Type: Lobster | Chain Style: Franco |
| Chain Shape: Franco | Gender: Male |
| Type: Necklace | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Signed: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| Handmade: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: 10k Yellow Gold,Gold |
| Theme: Beauty | Cut Grade: Excellent |
| Antique: No | Item Length: 24 in |
| Metal Purity: 14k | Closure: Lobster |
| Main Stone: No Stone | Metal: Yellow Gold |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $3,307.50
-65%$3,307.50
$1,157.62More Images







14k Gold Mens Necklace Franco Chain 4mm 24 Inch Diamond Cut 14k Yellow Gold REAL
| Country of Origin: United States | Department: Men |
| Clasp: Lobster Lock | Modified Item: No |
| Length: 24 Inch | Width: 4 mm |
| Personalize: No | Weight: 20-21 Grams (approx.) |
| Clasp Type: Lobster | Chain Style: Franco |
| Chain Shape: Franco | Gender: Male |
| Type: Necklace | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Signed: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| Handmade: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: 10k Yellow Gold,Gold |
| Theme: Beauty | Cut Grade: Excellent |
| Antique: No | Item Length: 24 in |
| Metal Purity: 14k | Closure: Lobster |
| Main Stone: No Stone | Metal: Yellow Gold |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin: United States | Department: Men |
| Clasp: Lobster Lock | Modified Item: No |
| Length: 24 Inch | Width: 4 mm |
| Personalize: No | Weight: 20-21 Grams (approx.) |
| Clasp Type: Lobster | Chain Style: Franco |
| Chain Shape: Franco | Gender: Male |
| Type: Necklace | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Signed: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| Handmade: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: 10k Yellow Gold,Gold |
| Theme: Beauty | Cut Grade: Excellent |
| Antique: No | Item Length: 24 in |
| Metal Purity: 14k | Closure: Lobster |
| Main Stone: No Stone | Metal: Yellow Gold |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























