
14k Gold Chain Solid Miami Cuban Link Necklace 28" 6mm REAL 14KT Yellow Gold Men
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 26 in |
| Gender: Male | Necklace Length: 28 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Link | Base Metal: Yellow Gold |
| Style: Chain | Features: solid |
| Clasp Type: Box | Length of chains: 28" |
| Width: 6 MM | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Make: Solid (Heavy) | Material: 10k Gold,Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 67-69 Grams (approx) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country
More Images









14k Gold Chain Solid Miami Cuban Link Necklace 28" 6mm REAL 14KT Yellow Gold Men
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 26 in |
| Gender: Male | Necklace Length: 28 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Link | Base Metal: Yellow Gold |
| Style: Chain | Features: solid |
| Clasp Type: Box | Length of chains: 28" |
| Width: 6 MM | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Make: Solid (Heavy) | Material: 10k Gold,Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 67-69 Grams (approx) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 26 in |
| Gender: Male | Necklace Length: 28 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Link | Base Metal: Yellow Gold |
| Style: Chain | Features: solid |
| Clasp Type: Box | Length of chains: 28" |
| Width: 6 MM | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Make: Solid (Heavy) | Material: 10k Gold,Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 67-69 Grams (approx) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country























