
10k Heart Diamond Earrings Real Screw-Back Women Men Studs Yellow Gold
| Antique: No | Shape: Heart |
| Closure: Screw Back | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male Female |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: Diamond |
| Main Stone: Diamond | Vintage: No |
| Ear Area: Lobe | Personalize: No |
| Main Stone Treatment: Not Enhanced | Main Stone Shape: Round |
| Style: Stud Earring,Stud | Base Metal: yellow gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Cut: Excellent | Main Stone Creation: Natural |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Yellow Gold |
| Total Carat Weight: 0.13 CT approx. | Modified Item: No |
| Certification: 10k Yellow Gold Stamped | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Earrings | Fastening: 10k Screw-Back |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Total Carat Weight (TCW): 0.13 CT approx. | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Diamond | 0.13 CT |
| Theme | Beauty |
| Type | Studs |
| Condition | Brand New |
| Gender | Unisex |
Please note that there can be a difference of +-10% on the weight and width of the item.
More Images







10k Heart Diamond Earrings Real Screw-Back Women Men Studs Yellow Gold
| Antique: No | Shape: Heart |
| Closure: Screw Back | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male Female |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: Diamond |
| Main Stone: Diamond | Vintage: No |
| Ear Area: Lobe | Personalize: No |
| Main Stone Treatment: Not Enhanced | Main Stone Shape: Round |
| Style: Stud Earring,Stud | Base Metal: yellow gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Cut: Excellent | Main Stone Creation: Natural |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Yellow Gold |
| Total Carat Weight: 0.13 CT approx. | Modified Item: No |
| Certification: 10k Yellow Gold Stamped | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Earrings | Fastening: 10k Screw-Back |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Total Carat Weight (TCW): 0.13 CT approx. | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Diamond | 0.13 CT |
| Theme | Beauty |
| Type | Studs |
| Condition | Brand New |
| Gender | Unisex |
Please note that there can be a difference of +-10% on the weight and width of the item.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: Heart |
| Closure: Screw Back | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male Female |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: Diamond |
| Main Stone: Diamond | Vintage: No |
| Ear Area: Lobe | Personalize: No |
| Main Stone Treatment: Not Enhanced | Main Stone Shape: Round |
| Style: Stud Earring,Stud | Base Metal: yellow gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Cut: Excellent | Main Stone Creation: Natural |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Yellow Gold |
| Total Carat Weight: 0.13 CT approx. | Modified Item: No |
| Certification: 10k Yellow Gold Stamped | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Earrings | Fastening: 10k Screw-Back |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Total Carat Weight (TCW): 0.13 CT approx. | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Diamond | 0.13 CT |
| Theme | Beauty |
| Type | Studs |
| Condition | Brand New |
| Gender | Unisex |
Please note that there can be a difference of +-10% on the weight and width of the item.





















