
10k Diamond Lion Earrings Yellow gold Real Screw-Back Women Men studs
| Antique: No | Shape: Asymmetrical |
| Closure: Screw Back | Fancy Diamond Color: White |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: White |
| Gender: Male Female | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Diamond | Main Stone: Diamond |
| Vintage: No | Ear Area: Lobe |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: Not Enhanced |
| Main Stone Shape: Round | Style: Stud Earring,Stud |
| Base Metal: yellow gold | Handmade: No |
| Cut: Excellent | Main Stone Creation: Natural |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Yellow Gold |
| Total Carat Weight: 0.10 CT approx. | Modified Item: No |
| Certification: 10k Yellow Gold Stamped | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Earrings | Fastening: 10k Screw-Back |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Total Carat Weight (TCW): 0.10 CT approx. | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| UPC: Does not apply |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Diamond | 0.10 CT |
| Theme | Beauty |
| Type | Studs |
| Condition | Brand New |
| Gender | Female |
Please note that there can be a difference of +-10% on the weight and width of the item.
More Images






10k Diamond Lion Earrings Yellow gold Real Screw-Back Women Men studs
| Antique: No | Shape: Asymmetrical |
| Closure: Screw Back | Fancy Diamond Color: White |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: White |
| Gender: Male Female | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Diamond | Main Stone: Diamond |
| Vintage: No | Ear Area: Lobe |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: Not Enhanced |
| Main Stone Shape: Round | Style: Stud Earring,Stud |
| Base Metal: yellow gold | Handmade: No |
| Cut: Excellent | Main Stone Creation: Natural |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Yellow Gold |
| Total Carat Weight: 0.10 CT approx. | Modified Item: No |
| Certification: 10k Yellow Gold Stamped | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Earrings | Fastening: 10k Screw-Back |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Total Carat Weight (TCW): 0.10 CT approx. | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| UPC: Does not apply |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Diamond | 0.10 CT |
| Theme | Beauty |
| Type | Studs |
| Condition | Brand New |
| Gender | Female |
Please note that there can be a difference of +-10% on the weight and width of the item.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: Asymmetrical |
| Closure: Screw Back | Fancy Diamond Color: White |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: White |
| Gender: Male Female | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Diamond | Main Stone: Diamond |
| Vintage: No | Ear Area: Lobe |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: Not Enhanced |
| Main Stone Shape: Round | Style: Stud Earring,Stud |
| Base Metal: yellow gold | Handmade: No |
| Cut: Excellent | Main Stone Creation: Natural |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Yellow Gold |
| Total Carat Weight: 0.10 CT approx. | Modified Item: No |
| Certification: 10k Yellow Gold Stamped | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Earrings | Fastening: 10k Screw-Back |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Total Carat Weight (TCW): 0.10 CT approx. | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| UPC: Does not apply |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Diamond | 0.10 CT |
| Theme | Beauty |
| Type | Studs |
| Condition | Brand New |
| Gender | Female |
Please note that there can be a difference of +-10% on the weight and width of the item.





















