
Real Gold 10k Rope Necklace Men's Chain 6mm 20" 22" 24" White Gold Diamond Cuts
| Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp | Base Metal: White Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: White Gold |
| Chain Type: Rope | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 20 - 24 in |
| Length: 20 - 24" | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Pendant Shape: Rope | Vintage: No |
| Era: Undated | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Length (inches): 20- 24 inches | Weight of 20": 22.5 Grams |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: rope | Weight of 22": 24.5 grams |
| Pendant/Locket Type: chain | Chain Style: Rope |
| Brand: My Elite Jeweler | Weight Of 24": 26.0 Grams |
| Style: Chain | Gender: Male/ Female |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: White | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Cuban,Beauty | Type: Necklace |
| 20" | 22" | 24" |
|---|---|---|
| 22.5 Grams | 24.5 Grams | 26 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
More Images







Real Gold 10k Rope Necklace Men's Chain 6mm 20" 22" 24" White Gold Diamond Cuts
| Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp | Base Metal: White Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: White Gold |
| Chain Type: Rope | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 20 - 24 in |
| Length: 20 - 24" | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Pendant Shape: Rope | Vintage: No |
| Era: Undated | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Length (inches): 20- 24 inches | Weight of 20": 22.5 Grams |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: rope | Weight of 22": 24.5 grams |
| Pendant/Locket Type: chain | Chain Style: Rope |
| Brand: My Elite Jeweler | Weight Of 24": 26.0 Grams |
| Style: Chain | Gender: Male/ Female |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: White | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Cuban,Beauty | Type: Necklace |
| 20" | 22" | 24" |
|---|---|---|
| 22.5 Grams | 24.5 Grams | 26 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp | Base Metal: White Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: White Gold |
| Chain Type: Rope | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 20 - 24 in |
| Length: 20 - 24" | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Pendant Shape: Rope | Vintage: No |
| Era: Undated | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Length (inches): 20- 24 inches | Weight of 20": 22.5 Grams |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: rope | Weight of 22": 24.5 grams |
| Pendant/Locket Type: chain | Chain Style: Rope |
| Brand: My Elite Jeweler | Weight Of 24": 26.0 Grams |
| Style: Chain | Gender: Male/ Female |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: White | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Cuban,Beauty | Type: Necklace |
| 20" | 22" | 24" |
|---|---|---|
| 22.5 Grams | 24.5 Grams | 26 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























