
Real Gold 10k Rope Necklace Mens Chain 6mm 18"-30" Inch Yellow Gold Diamond Cuts
| Shape: rope | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold, 10k |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler |
| Material: gold | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Pendant/Locket Type: chain | Weight of 26": 13.5 Grams |
| Modified Item: No | Length: 20 - 30" |
| Weight of 28": 14.4 grams | Pendant Shape: Rope |
| Personalize: No | Weight of 30": 15.5 Grams |
| Length (inches): 20- 30 inches | Weight of 22": 11.3 grams |
| Chain Style: Link | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Antique: No | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Weight Of 24": 12.5 Grams | Gender: Male |
| Item Length: 18 - 30 in | Metal Purity: 10k |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Main Stone: No Stone | Sizable: Yes |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| 18" |
20" | 22" | 24" | 26" | 28" | 30" |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9.1 Gram | 10.3 Gram | 11.4 Grams | 12.5 Grams | 13.5 Gram | 14.5 Grams | 15.5 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,051.05
-65%$1,051.05
$367.87More Images








Real Gold 10k Rope Necklace Mens Chain 6mm 18"-30" Inch Yellow Gold Diamond Cuts
| Shape: rope | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold, 10k |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler |
| Material: gold | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Pendant/Locket Type: chain | Weight of 26": 13.5 Grams |
| Modified Item: No | Length: 20 - 30" |
| Weight of 28": 14.4 grams | Pendant Shape: Rope |
| Personalize: No | Weight of 30": 15.5 Grams |
| Length (inches): 20- 30 inches | Weight of 22": 11.3 grams |
| Chain Style: Link | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Antique: No | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Weight Of 24": 12.5 Grams | Gender: Male |
| Item Length: 18 - 30 in | Metal Purity: 10k |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Main Stone: No Stone | Sizable: Yes |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| 18" |
20" | 22" | 24" | 26" | 28" | 30" |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9.1 Gram | 10.3 Gram | 11.4 Grams | 12.5 Grams | 13.5 Gram | 14.5 Grams | 15.5 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: rope | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold, 10k |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler |
| Material: gold | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Pendant/Locket Type: chain | Weight of 26": 13.5 Grams |
| Modified Item: No | Length: 20 - 30" |
| Weight of 28": 14.4 grams | Pendant Shape: Rope |
| Personalize: No | Weight of 30": 15.5 Grams |
| Length (inches): 20- 30 inches | Weight of 22": 11.3 grams |
| Chain Style: Link | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Antique: No | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Weight Of 24": 12.5 Grams | Gender: Male |
| Item Length: 18 - 30 in | Metal Purity: 10k |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Main Stone: No Stone | Sizable: Yes |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| 18" |
20" | 22" | 24" | 26" | 28" | 30" |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9.1 Gram | 10.3 Gram | 11.4 Grams | 12.5 Grams | 13.5 Gram | 14.5 Grams | 15.5 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























