
Real Gold 10k Rope Chain Necklace 5mm 18"-30" Inch Yellow Gold Diamond Cut Men's
| Shape: rope | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold, 10k |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler |
| Material: gold | Theme: Cuban,Beauty |
| Pendant/Locket Type: chain | Weight of 26": 10.1 Grams |
| Modified Item: No | Length: 20 - 30" |
| Weight of 28": 10.8 grams | Pendant Shape: Rope |
| Personalize: No | Weight of 30": 11.7 Grams |
| Weight of 18": 7.02 | Length (inches): 20- 30 inches |
| Weight of 20": 7.9 grams | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Antique: No | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Weight of 22": 8.6 grams | Chain Style: Link |
| Weight Of 24": 9.4 Grams | Gender: Male |
| Item Length: 18 - 30 in | Metal Purity: 10k |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Main Stone: No Stone | Sizable: Yes |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| 18" |
20" | 22" | 24" | 26" | 28" | 30" |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7.02 Gram | 7.9 Gram | 8.6 Grams | 9.4 Grams | 10.1 Gram | 10.9 Grams | 11.7 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $810.81
-65%$810.81
$283.78More Images








Real Gold 10k Rope Chain Necklace 5mm 18"-30" Inch Yellow Gold Diamond Cut Men's
| Shape: rope | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold, 10k |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler |
| Material: gold | Theme: Cuban,Beauty |
| Pendant/Locket Type: chain | Weight of 26": 10.1 Grams |
| Modified Item: No | Length: 20 - 30" |
| Weight of 28": 10.8 grams | Pendant Shape: Rope |
| Personalize: No | Weight of 30": 11.7 Grams |
| Weight of 18": 7.02 | Length (inches): 20- 30 inches |
| Weight of 20": 7.9 grams | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Antique: No | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Weight of 22": 8.6 grams | Chain Style: Link |
| Weight Of 24": 9.4 Grams | Gender: Male |
| Item Length: 18 - 30 in | Metal Purity: 10k |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Main Stone: No Stone | Sizable: Yes |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| 18" |
20" | 22" | 24" | 26" | 28" | 30" |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7.02 Gram | 7.9 Gram | 8.6 Grams | 9.4 Grams | 10.1 Gram | 10.9 Grams | 11.7 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: rope | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold, 10k |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler |
| Material: gold | Theme: Cuban,Beauty |
| Pendant/Locket Type: chain | Weight of 26": 10.1 Grams |
| Modified Item: No | Length: 20 - 30" |
| Weight of 28": 10.8 grams | Pendant Shape: Rope |
| Personalize: No | Weight of 30": 11.7 Grams |
| Weight of 18": 7.02 | Length (inches): 20- 30 inches |
| Weight of 20": 7.9 grams | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Antique: No | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Weight of 22": 8.6 grams | Chain Style: Link |
| Weight Of 24": 9.4 Grams | Gender: Male |
| Item Length: 18 - 30 in | Metal Purity: 10k |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Main Stone: No Stone | Sizable: Yes |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| 18" |
20" | 22" | 24" | 26" | 28" | 30" |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7.02 Gram | 7.9 Gram | 8.6 Grams | 9.4 Grams | 10.1 Gram | 10.9 Grams | 11.7 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























