
Real Gold 10k Figaro Necklace Men's Chain 9mm 24" Inch Yellow Gold Diamond Cuts
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Gold |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Figaro |
| Modified Item: No | Item Length: 24 in |
| Length: 24 Inch | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 9 mm (approx) | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Yellow Gold,Gold |
| Customized: No | Weight: 31-32 Grams |
| Main Stone: No stone | Shape: link |
| Chain Style: Figaro Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Figaro Diamond Cuts,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Yellow | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Hip-Hop,Beauty | Type: Necklace |
| Weight | 31 - 32 Grams |
|---|---|
| Length | 24 Inch |
| Width | 9 mm (approx.) |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Male |
Weight are approximate. There might be 1-2 grams variations
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $3,696.00
-65%$3,696.00
$1,293.60More Images






Real Gold 10k Figaro Necklace Men's Chain 9mm 24" Inch Yellow Gold Diamond Cuts
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Gold |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Figaro |
| Modified Item: No | Item Length: 24 in |
| Length: 24 Inch | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 9 mm (approx) | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Yellow Gold,Gold |
| Customized: No | Weight: 31-32 Grams |
| Main Stone: No stone | Shape: link |
| Chain Style: Figaro Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Figaro Diamond Cuts,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Yellow | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Hip-Hop,Beauty | Type: Necklace |
| Weight | 31 - 32 Grams |
|---|---|
| Length | 24 Inch |
| Width | 9 mm (approx.) |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Male |
Weight are approximate. There might be 1-2 grams variations
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Gold |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Figaro |
| Modified Item: No | Item Length: 24 in |
| Length: 24 Inch | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 9 mm (approx) | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Yellow Gold,Gold |
| Customized: No | Weight: 31-32 Grams |
| Main Stone: No stone | Shape: link |
| Chain Style: Figaro Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Figaro Diamond Cuts,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Yellow | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Metal Purity: 10k |
| Theme: Hip-Hop,Beauty | Type: Necklace |
| Weight | 31 - 32 Grams |
|---|---|
| Length | 24 Inch |
| Width | 9 mm (approx.) |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Male |
Weight are approximate. There might be 1-2 grams variations
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























