
Real 10k Yellow Gold American Football Charm 2" Inch Pendant 10kt For Chain
| Length of Charm: 2" Inch | Pendant Shape: Football |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 2in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Weight of Charm: 5-6 Gram (approx.) | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Very Good |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: goldbar jewelers | Brand: Goldbar jewelers |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $413.00
-65%$413.00
$144.55More Images






Real 10k Yellow Gold American Football Charm 2" Inch Pendant 10kt For Chain
| Length of Charm: 2" Inch | Pendant Shape: Football |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 2in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Weight of Charm: 5-6 Gram (approx.) | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Very Good |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: goldbar jewelers | Brand: Goldbar jewelers |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Length of Charm: 2" Inch | Pendant Shape: Football |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 2in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Weight of Charm: 5-6 Gram (approx.) | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Very Good |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: goldbar jewelers | Brand: Goldbar jewelers |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























