
10k Yellow Gold Pendant & 10kt Rope Necklace 22"Chain LOYALITY Charm UNIQUE,10kt
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Sizable: No | Weight Of Necklace: 4.5-5 grams |
| Modified Item: No | Item Length: 22 in |
| Pendant weight: 3.4 Grams | Length: 1 Inch ( approx) |
| Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Mother's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Yellow Gold,Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Pendant/Locket Type: Charm | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Pendant,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Yellow | Signed: Yes |
| Width of Necklace: 3mm | Metal Purity: 10k |
| Theme: Religious,Beauty | Type: Chain |
| Metal Purity | 10k Yellow Gold |
|---|---|
| Length (chain ) | 22 Inch Long |
| Total Weight | 8-8.5 grams (approx.) |
| Style | Loyalty |
| Gender | Unisex Adults |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,039.50
-65%$1,039.50
$363.82More Images





10k Yellow Gold Pendant & 10kt Rope Necklace 22"Chain LOYALITY Charm UNIQUE,10kt
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Sizable: No | Weight Of Necklace: 4.5-5 grams |
| Modified Item: No | Item Length: 22 in |
| Pendant weight: 3.4 Grams | Length: 1 Inch ( approx) |
| Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Mother's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Yellow Gold,Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Pendant/Locket Type: Charm | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Pendant,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Yellow | Signed: Yes |
| Width of Necklace: 3mm | Metal Purity: 10k |
| Theme: Religious,Beauty | Type: Chain |
| Metal Purity | 10k Yellow Gold |
|---|---|
| Length (chain ) | 22 Inch Long |
| Total Weight | 8-8.5 grams (approx.) |
| Style | Loyalty |
| Gender | Unisex Adults |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Sizable: No | Weight Of Necklace: 4.5-5 grams |
| Modified Item: No | Item Length: 22 in |
| Pendant weight: 3.4 Grams | Length: 1 Inch ( approx) |
| Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Mother's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Yellow Gold,Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Pendant/Locket Type: Charm | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Pendant,Chain | Gender: Male |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Yellow | Signed: Yes |
| Width of Necklace: 3mm | Metal Purity: 10k |
| Theme: Religious,Beauty | Type: Chain |
| Metal Purity | 10k Yellow Gold |
|---|---|
| Length (chain ) | 22 Inch Long |
| Total Weight | 8-8.5 grams (approx.) |
| Style | Loyalty |
| Gender | Unisex Adults |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.





















