
Real 10k Yellow Gold 8mm Rope Chain Necklace 18 in- 30 Inch Diamond Cuts 10kt
| Shape: Rope | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Unknown | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in, 28 in, 30 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant/Locket Type: Lobster | Style: Chain,Rope |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Yellow |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $2,310.00
-65%$2,310.00
$808.50More Images









Real 10k Yellow Gold 8mm Rope Chain Necklace 18 in- 30 Inch Diamond Cuts 10kt
| Shape: Rope | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Unknown | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in, 28 in, 30 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant/Locket Type: Lobster | Style: Chain,Rope |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Yellow |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: Rope | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Unknown | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in, 28 in, 30 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant/Locket Type: Lobster | Style: Chain,Rope |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Yellow |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























