
Real 10K Yellow Gold 4mm Wheat Palm Franco Spiga Chain Necklace 16"- 30" Hollow
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Men |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Metal | Theme: Beauty |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Solid |
| Main Stone Color: Yellow | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 20 in- 26 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| Chain Style: Wheat |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,409.10
-65%$1,409.10
$493.18More Images









Real 10K Yellow Gold 4mm Wheat Palm Franco Spiga Chain Necklace 16"- 30" Hollow
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Men |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Metal | Theme: Beauty |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Solid |
| Main Stone Color: Yellow | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 20 in- 26 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| Chain Style: Wheat |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Men |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Metal | Theme: Beauty |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Solid |
| Main Stone Color: Yellow | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 20 in- 26 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| Chain Style: Wheat |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























