
Real 10k Yellow Gold 3mm Rope Chain Cross Pendant 20" inch Necklace , Men Women
| Country of Origin: United States | Weight of Chain: 4-5 Gram (approx.) |
| Length of Chain: 20" Inch | Width of Chain: 3mm |
| Chain Type: Rope | Length of Charm: 2" Inch (approx.) |
| Weight of Charm: 2.5-3 Gram (approx.) | Item Keyword: 394208816632 |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Brand: Goldbar jewelers |
| Pendant Shape: Cross | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: goldbar jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Cut Grade: Very Good |
| Necklace Length: 20 in | Metal Purity: 10k |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $924.00
-65%$924.00
$323.40More Images







Real 10k Yellow Gold 3mm Rope Chain Cross Pendant 20" inch Necklace , Men Women
| Country of Origin: United States | Weight of Chain: 4-5 Gram (approx.) |
| Length of Chain: 20" Inch | Width of Chain: 3mm |
| Chain Type: Rope | Length of Charm: 2" Inch (approx.) |
| Weight of Charm: 2.5-3 Gram (approx.) | Item Keyword: 394208816632 |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Brand: Goldbar jewelers |
| Pendant Shape: Cross | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: goldbar jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Cut Grade: Very Good |
| Necklace Length: 20 in | Metal Purity: 10k |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin: United States | Weight of Chain: 4-5 Gram (approx.) |
| Length of Chain: 20" Inch | Width of Chain: 3mm |
| Chain Type: Rope | Length of Charm: 2" Inch (approx.) |
| Weight of Charm: 2.5-3 Gram (approx.) | Item Keyword: 394208816632 |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Brand: Goldbar jewelers |
| Pendant Shape: Cross | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: goldbar jewelers | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Cut Grade: Very Good |
| Necklace Length: 20 in | Metal Purity: 10k |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























