
Real 10k Yellow Gold 3mm Rope Chain 26" inch Necklace Praying Hand Charm Cross
| Weight of Chain: 6-7 Gram (approx.) | Length of Charm: 1-1.5 Inch |
| Pendant Shape: Praying hand | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 26in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Weight of Charm: 26in | Style: Chain,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Yellow gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: goldbar jewelers |
| Brand: Goldbar jewelers | Width of Chain: 3mm |
| Type: Necklace And Pendant | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Length of Chain: 20" Inch | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $1,448.08
-65%$1,448.08
$506.83More Images








Real 10k Yellow Gold 3mm Rope Chain 26" inch Necklace Praying Hand Charm Cross
| Weight of Chain: 6-7 Gram (approx.) | Length of Charm: 1-1.5 Inch |
| Pendant Shape: Praying hand | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 26in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Weight of Charm: 26in | Style: Chain,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Yellow gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: goldbar jewelers |
| Brand: Goldbar jewelers | Width of Chain: 3mm |
| Type: Necklace And Pendant | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Length of Chain: 20" Inch | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Weight of Chain: 6-7 Gram (approx.) | Length of Charm: 1-1.5 Inch |
| Pendant Shape: Praying hand | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 26in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Weight of Charm: 26in | Style: Chain,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Yellow gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: goldbar jewelers |
| Brand: Goldbar jewelers | Width of Chain: 3mm |
| Type: Necklace And Pendant | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Length of Chain: 20" Inch | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























