
Real 10k Yellow Gold 3mm Rope Chain 20" inch Necklace Praying Hand Charm Pendant
| Weight of Chain: 5-6 Gram (approx.) | Length of Charm: 0.8 Inch (approx.) |
| Pendant Shape: Praying hand | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Diamond | Necklace Length: 20 in |
| Main Stone: Diamond | Personalize: No |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Color: Yellow gold | Cut Grade: Very Good |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt +0.25CT |
| Certification: goldbar jewelers | Brand: Goldbar jewelers |
| Width of Chain: 3mm | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Length of Chain: 20" Inch |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
More Images









Real 10k Yellow Gold 3mm Rope Chain 20" inch Necklace Praying Hand Charm Pendant
| Weight of Chain: 5-6 Gram (approx.) | Length of Charm: 0.8 Inch (approx.) |
| Pendant Shape: Praying hand | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Diamond | Necklace Length: 20 in |
| Main Stone: Diamond | Personalize: No |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Color: Yellow gold | Cut Grade: Very Good |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt +0.25CT |
| Certification: goldbar jewelers | Brand: Goldbar jewelers |
| Width of Chain: 3mm | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Length of Chain: 20" Inch |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Weight of Chain: 5-6 Gram (approx.) | Length of Charm: 0.8 Inch (approx.) |
| Pendant Shape: Praying hand | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Diamond | Necklace Length: 20 in |
| Main Stone: Diamond | Personalize: No |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Color: Yellow gold | Cut Grade: Very Good |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt +0.25CT |
| Certification: goldbar jewelers | Brand: Goldbar jewelers |
| Width of Chain: 3mm | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Length of Chain: 20" Inch |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























