
Real 10k Solid Rope Chain Jesus Head Charm Set 6mm 20"-30" Inch Necklace Gold
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 5.5-6.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 45-47 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 50-52 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 54-56 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 58-61 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 63-65 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain |
67-70 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 6mm (approx.) |
| Length of charm | 2-2.5 Inch (approx.) |
Original: $6,179.25
-65%$6,179.25
$2,162.74Real 10k Solid Rope Chain Jesus Head Charm Set 6mm 20"-30" Inch Necklace Gold
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 5.5-6.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 45-47 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 50-52 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 54-56 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 58-61 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 63-65 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain |
67-70 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 6mm (approx.) |
| Length of charm | 2-2.5 Inch (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 5.5-6.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 45-47 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 50-52 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 54-56 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 58-61 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 63-65 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain |
67-70 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 6mm (approx.) |
| Length of charm | 2-2.5 Inch (approx.) |























