
Real 10k Solid Rope Chain Jesus Cross Charm Set 6mm 20"-30" Inch Necklace Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 9.3-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 45-47 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 50-52 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 54-56 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 58-61 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 63-65 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain |
67-70 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 6mm (approx.) |
| Length of charm | 3-3.5 Inches (approx.) |
Original: $6,641.25
-65%$6,641.25
$2,324.44Real 10k Solid Rope Chain Jesus Cross Charm Set 6mm 20"-30" Inch Necklace Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 9.3-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 45-47 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 50-52 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 54-56 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 58-61 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 63-65 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain |
67-70 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 6mm (approx.) |
| Length of charm | 3-3.5 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 9.3-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 45-47 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 50-52 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 54-56 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 58-61 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 63-65 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain |
67-70 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 6mm (approx.) |
| Length of charm | 3-3.5 Inches (approx.) |























