
REAL 10k Royal Monaco Cuban Link Necklace Chain 7mm 20" Yellow Gold
| Pendant Shape: Link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Men |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Monaco |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 7 mm (approx.) | Handmade: No |
| Chain Type: Curb Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Weight: 23-24 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Length: 20 Inch |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Original: $2,940.43
-65%$2,940.43
$1,029.15More Images







REAL 10k Royal Monaco Cuban Link Necklace Chain 7mm 20" Yellow Gold
| Pendant Shape: Link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Men |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Monaco |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 7 mm (approx.) | Handmade: No |
| Chain Type: Curb Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Weight: 23-24 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Length: 20 Inch |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Men |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Monaco |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 7 mm (approx.) | Handmade: No |
| Chain Type: Curb Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Weight: 23-24 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Length: 20 Inch |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)























