
Real 10k Rope Necklace 26" Solid Chain 5mm 10kt Yellow Gld Diamond cut Men Women
| Features: Diamond Cuts,Solid Gold | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Department: Unisex Adult |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 26 in |
| Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 5 MM |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Weight: 53- 55 Grams | Main Stone: No Stone |
| Shape: Rope | Pendant/Locket Type: Rope |
| Chain Style: Rope | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Chain | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Yellow |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Solid,Beauty |
| Type: Chain |
| Weight | 53-55 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 26 Inch |
| Width | 5 mm (approx. ) |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Gender | Men/ Women |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $6,352.50
-65%$6,352.50
$2,223.38More Images








Real 10k Rope Necklace 26" Solid Chain 5mm 10kt Yellow Gld Diamond cut Men Women
| Features: Diamond Cuts,Solid Gold | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Department: Unisex Adult |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 26 in |
| Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 5 MM |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Weight: 53- 55 Grams | Main Stone: No Stone |
| Shape: Rope | Pendant/Locket Type: Rope |
| Chain Style: Rope | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Chain | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Yellow |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Solid,Beauty |
| Type: Chain |
| Weight | 53-55 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 26 Inch |
| Width | 5 mm (approx. ) |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Gender | Men/ Women |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features: Diamond Cuts,Solid Gold | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Department: Unisex Adult |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 26 in |
| Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 5 MM |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Weight: 53- 55 Grams | Main Stone: No Stone |
| Shape: Rope | Pendant/Locket Type: Rope |
| Chain Style: Rope | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Chain | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Yellow |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Solid,Beauty |
| Type: Chain |
| Weight | 53-55 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 26 Inch |
| Width | 5 mm (approx. ) |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Gender | Men/ Women |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























