
Real 10k Rope Chain World is Yours Charm Set 8mm 20"-30" Inch Necklace Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Round |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 20"-30" | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope chain |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: GoldenlinQ | Width of Chain: 8mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 14-15 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 20-22 Grams |
| Weight of 22" Chain | 22.5-24.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 24.5-26.5 Grams |
| Weight of 26" Chain | 26.5-28.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 29-31 Grams |
| Weight of 30" Chain |
31-33 Grams |
| Width Of chain | 8mm (approx.) |
| Length of charm | 2.5-3.5 Inches (approx.) |
Original: $4,273.50
-65%$4,273.50
$1,495.72More Images







Real 10k Rope Chain World is Yours Charm Set 8mm 20"-30" Inch Necklace Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Round |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 20"-30" | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope chain |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: GoldenlinQ | Width of Chain: 8mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 14-15 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 20-22 Grams |
| Weight of 22" Chain | 22.5-24.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 24.5-26.5 Grams |
| Weight of 26" Chain | 26.5-28.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 29-31 Grams |
| Weight of 30" Chain |
31-33 Grams |
| Width Of chain | 8mm (approx.) |
| Length of charm | 2.5-3.5 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Round |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 20"-30" | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope chain |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: GoldenlinQ | Width of Chain: 8mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 14-15 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 20-22 Grams |
| Weight of 22" Chain | 22.5-24.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 24.5-26.5 Grams |
| Weight of 26" Chain | 26.5-28.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 29-31 Grams |
| Weight of 30" Chain |
31-33 Grams |
| Width Of chain | 8mm (approx.) |
| Length of charm | 2.5-3.5 Inches (approx.) |























