
Real 10k Rope Chain World is Yours Charm Set 7mm 20"-28" Inch Necklace Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Round |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Chain Style: Rope chain | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 7mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 10-11 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 15.5-16.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 16.5-18.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 18.5-19.8 Grams |
| Weight of 26" Chain | 20-21.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 21.5-22.8 Grams |
| Weight of 30" Chain |
23-24.5 Grams |
| Width Of chain | 7mm (approx.) |
| Length of charm | 2-3 Inches (approx.) |
More Images







Real 10k Rope Chain World is Yours Charm Set 7mm 20"-28" Inch Necklace Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Round |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Chain Style: Rope chain | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 7mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 10-11 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 15.5-16.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 16.5-18.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 18.5-19.8 Grams |
| Weight of 26" Chain | 20-21.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 21.5-22.8 Grams |
| Weight of 30" Chain |
23-24.5 Grams |
| Width Of chain | 7mm (approx.) |
| Length of charm | 2-3 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Round |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Chain Style: Rope chain | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 7mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 10-11 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 15.5-16.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 16.5-18.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 18.5-19.8 Grams |
| Weight of 26" Chain | 20-21.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 21.5-22.8 Grams |
| Weight of 30" Chain |
23-24.5 Grams |
| Width Of chain | 7mm (approx.) |
| Length of charm | 2-3 Inches (approx.) |























