
Real 10k Rope Chain RoaringLion Charm Necklace Pendant Set 5mm 20"-30" Inch Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: GoldenLinQ | Width of Chain: 5mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 3-4 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 7-7.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 8.5-9.5 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 9.5-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 10.5-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain | 11.5-12.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 5mm (approx.) |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |
Original: $1,328.25
-65%$1,328.25
$464.89More Images







Real 10k Rope Chain RoaringLion Charm Necklace Pendant Set 5mm 20"-30" Inch Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: GoldenLinQ | Width of Chain: 5mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 3-4 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 7-7.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 8.5-9.5 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 9.5-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 10.5-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain | 11.5-12.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 5mm (approx.) |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: GoldenLinQ | Width of Chain: 5mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 3-4 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 7-7.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 8.5-9.5 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 9.5-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 10.5-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain | 11.5-12.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 5mm (approx.) |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |























