
Real 10k Rope Chain Nugget Last Supper Necklace Pendant Set 6mm 20"-28" Gold
| Pendant Shape: Round | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 20 in - 28 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Material: Gold |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm |
7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 9-11 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 10-12 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 11-13 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 12-14 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 13-15 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 6mm (approx.) |
| Length of charm | 2 Inches(approx.) |
Original: $2,544.93
-65%$2,544.93
$890.73More Images







Real 10k Rope Chain Nugget Last Supper Necklace Pendant Set 6mm 20"-28" Gold
| Pendant Shape: Round | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 20 in - 28 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Material: Gold |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm |
7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 9-11 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 10-12 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 11-13 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 12-14 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 13-15 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 6mm (approx.) |
| Length of charm | 2 Inches(approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Round | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 20 in - 28 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Material: Gold |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm |
7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 9-11 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 10-12 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 11-13 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 12-14 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 13-15 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 6mm (approx.) |
| Length of charm | 2 Inches(approx.) |























