
Real 10k Rope Chain Necklace Cross Charm Pendant Set 5mm 20"-30" Gold
| Pendant Shape: Cross | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 20 in-30 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Material: Gold |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm |
3-3.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 8.5-9.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 9-10 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 10-11 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 11-12 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain Only | 11.5-12.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 2 Inches (approx.) |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,386.00
-65%$1,386.00
$485.10More Images








Real 10k Rope Chain Necklace Cross Charm Pendant Set 5mm 20"-30" Gold
| Pendant Shape: Cross | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 20 in-30 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Material: Gold |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm |
3-3.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 8.5-9.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 9-10 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 10-11 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 11-12 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain Only | 11.5-12.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 2 Inches (approx.) |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cross | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 20 in-30 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Material: Gold |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm |
3-3.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 8.5-9.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 9-10 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 10-11 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 11-12 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain Only | 11.5-12.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 2 Inches (approx.) |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























