
REAL 10k Rope Chain & Jesus Head Charm Pendant 7mm 18"-28" Necklace & Jesus Face
| Pendant Shape: Jesus head | Antique: No |
| Shape: Jesus Face | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: N/A |
| Personalize: No | Width of chain: 7mm |
| Pendant/Locket Type: Charm | Chain Style: Rope |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold, 10k |
| Length Of cross: 2 Inches (approx.) | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Sizable: Yes | Material: Gold |
| weight of Cross: 9-10 Grams (approx.) | Modified Item: No |
| Certification: My Elite Jeweler | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Jesus,Angels,Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $3,118.50
-65%$3,118.50
$1,091.47More Images







REAL 10k Rope Chain & Jesus Head Charm Pendant 7mm 18"-28" Necklace & Jesus Face
| Pendant Shape: Jesus head | Antique: No |
| Shape: Jesus Face | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: N/A |
| Personalize: No | Width of chain: 7mm |
| Pendant/Locket Type: Charm | Chain Style: Rope |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold, 10k |
| Length Of cross: 2 Inches (approx.) | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Sizable: Yes | Material: Gold |
| weight of Cross: 9-10 Grams (approx.) | Modified Item: No |
| Certification: My Elite Jeweler | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Jesus,Angels,Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Jesus head | Antique: No |
| Shape: Jesus Face | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: N/A |
| Personalize: No | Width of chain: 7mm |
| Pendant/Locket Type: Charm | Chain Style: Rope |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold, 10k |
| Length Of cross: 2 Inches (approx.) | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Sizable: Yes | Material: Gold |
| weight of Cross: 9-10 Grams (approx.) | Modified Item: No |
| Certification: My Elite Jeweler | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Jesus,Angels,Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























