
Real 10k Rope Chain Jesus Cross Charm Set 12mm 20"-30" Inch Necklace Yellow Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20"-30" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 12mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 19-21 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 31-33 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 34-36 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 37-39 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 40.5-42.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 43.5-45.5 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain | 47-49 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 12mm (approx.) |
| Length of charm | 3.5-4.5 Inches (approx.) |
Original: $6,237.00
-65%$6,237.00
$2,182.95More Images







Real 10k Rope Chain Jesus Cross Charm Set 12mm 20"-30" Inch Necklace Yellow Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20"-30" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 12mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 19-21 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 31-33 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 34-36 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 37-39 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 40.5-42.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 43.5-45.5 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain | 47-49 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 12mm (approx.) |
| Length of charm | 3.5-4.5 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20"-30" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 12mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 19-21 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 31-33 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 34-36 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 37-39 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 40.5-42.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 43.5-45.5 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain | 47-49 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 12mm (approx.) |
| Length of charm | 3.5-4.5 Inches (approx.) |























