
Real 10k Rope Chain Jesus Cross Charm Necklace Pendant Set 5mm 20"-30" Inch Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 5mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 2-4 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 7-9 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 7.5-9.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 8.5-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 9.5-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 10-12 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain | 11-13 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 5mm (approx.) |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |
Original: $1,501.50
-65%$1,501.50
$525.52More Images







Real 10k Rope Chain Jesus Cross Charm Necklace Pendant Set 5mm 20"-30" Inch Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 5mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 2-4 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 7-9 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 7.5-9.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 8.5-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 9.5-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 10-12 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain | 11-13 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 5mm (approx.) |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 5mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 2-4 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 7-9 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 7.5-9.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 8.5-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 9.5-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 10-12 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain | 11-13 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 5mm (approx.) |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |























